Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna w mgnieniu oka się zużywają oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa wypada zacząć od odpowiedniego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, gdyż od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji sztachet z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, które zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń plastikowych. Ów wersja ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar